0

Б ългарският национал Александър Донски отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Виченца (Италия) с награден фонд 74 825 евро.

Донски и Константин Кузмин (Франция) претърпяха поражение от Рей Хо (Тайван) и Калъм Патърджил (Австралия) с 4:6, 6:7(1), след като допуснаха ключов пробив в деветия гейм на първия сет, а във втората част пропиляха сетбол при 5:4 гейма и подаване на съперника, а след това загубиха седем поредни точки в тайбрека, а с това и мача след 96 минути игра.

В надпреварата на сингъл Адриан Андреев играе във втория кръг по-късно днес срещу поставения под номер 6 Дженаро Оливиери (Аржентина), след като вчера стартира с успех над руския квалификант Алибек Качмазов със 7:6(10), 7:5.