А встрийката Катарина Трупе е голямата победителка от слалома, валиден за Световната купа в шведския зимен център Оре.
Тя бе шеста след първия манш, но с безупречно второ каране се изстреля на върха време 1:42.08 минута.
Триумфът за Австрия бе двоен, като втора остана сънародничката й Катарина Линсбергер, която бе трета от първия манш, но се придвижи с едно място напред и изостана само на 5 стотни от Трупе.
Трета завърши фаворитката Микаела Шифрин (САЩ), която бе начело след първото каране, но под непрекъснатия снеговалеж направи много грешки във втория манш, като загуби преднината си и финишира с 19 стотни зад победителката.
Шифрин бе привeтствана от целия свят, след като на 23 февруари спечели своята победа под номер 100 за Световната купа.
В челната петица място намериха още Ана Свен Ларсон от Швеция и Уенди Холденер от Швейцария.
Водачките в класирането на дисциплината Зринка Лютич от Хърватия и Камий Раст от Швейцария останаха съответно десета и единедасета в слалома в Оре.
В класирането за малкия глобус в слалома продължава да води Лютич, която има 515 точки пред Раст с 474, а Катарина Линсбергер е трета с 464.
В генералното класиране водач е Федерика Бриньоне от Италия с 1294 точки, втора е Лара Гут-Берами от Швейцария с 972, а на трета позиция е хърватката Зринка Лютич със 790.
Източник: БТА