Драмата във федерацията ни по вдигане на тежести може да приключи на 10 юли, научи „Мач Телеграф“. До това положение се стигна, след като жалбоподателят, който стопира вписването на Асен Златев като президент на централата, не се е явил на делото в Софийски градски съд (СГС) на 10 юни. Така съдията е отсъдил, че до един месец, тоест до 10 юли, трябва да има окончателно решение по казуса. Почти сигурно е, че това решение ще бъде в полза на Асен Златев. Ако е така, след това ще има 7-дневен срок, в който то може да бъде обжалвано. Ако това не се случи, олимпийският шампион от Москва 1980 и три пъти №1 в света ще може да бъде вписан като президент на федерацията. Ако има обжалване и на това решение обаче, батакът в щангите може да продължи още дълго.

Както е известно, единствената останала жалба, която спъва вписването на Златев, който бе избран за президент на 15 декември 2025-а, е тази на треньора Пламен Братойчев от Сливен. Ден преди заседанието на СГС на 10 юни, Братойчев чрез свой адвокат, е информирал съдията, че няма да присъства. Така съдията по делото е назначил едномесечен срок за крайно решение по казуса.

Още по темата четете в днешния брой на "Мач Телеграф"

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX