0

С имон Антони Иванов се класира на финала на тенис турнира на клей в Ларнака с награден фонд от 15 000 долара.

На полуфинала българинът победи поставения под номер 1 в схемата на турнира Сергей Фомин от Узбекистан с 6:1, 6:7 (5), 6:3.

22-годишният Иванов бе безкомпромисен в първия сет, като направи три пробива и позволи на съперника си да спечели само един гейм - 6:1.

Вторият сет бе равностоен, като Фомин успя да спечели тайбрека и да изравни резултата.

В третия сет отново Иванов имаше предимство и затвори мача.

Във финала той ще спори за титлата с нидерландеца Гай Ден Уден, който се наложи в другия полуфинал над германеца Себастиан Прехтел с 3:6, 6:4, 6:3.

Изабелла Шиникова пък се класира на финал на турнира по тенис за жени в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара, след като спечели чиста победа с 6:4, 6:2 срещу 18-годишната Салма Другдова от Словакия.

Утре българската тенисистка ще спори за титлата срещу победителката от двубоя между сръбкинята Елена Милованович и австралийката Лиза Мейс