0

С евда Асенова е на победа от спечелване на нов медал от световно първенство по бокс за жени.

Националката ни, която е трета от шампионата на планетата миналата година, се класира за четвъртфиналите на турнира в Ню Делхи (Индия). В категория до 48 кг Асенова, която е и действаща европейска шампионка, се справи с 5:0 съдийски гласа срещу Ингрид Гомес от Мексико. За място на полуфиналите спортист №6 на България ще се боксира с Ясмин Мутаки (Мароко).

Светлана Каменова също се класира за четвъртфиналите, след като спечели с 5:0 срещу тайландката Нилаван Тачасеуп при 57 килограмовите. Следващата съперничка на нашето момиче е действащата световна шампионка в категорията – Ю Тин Лин от Тайван.

Златислава Чуканова пък загуби с 0:5 от Ингрит Валенсия (Колумбия) в категория до 50 кг и напусна първенството.