0

Б ългарските състезатели спечелиха 7 медала (2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови) на финалите на 11-о световно първенство по спортна аеробика за 12-14-годишни и в първото световно първенство за юноши и девойки 15-17 години в италианския град Пезаро.

В категория 15-17 години групата на България в състав Александър Мишинков, Атанас Благоев, Християна Златанова, Кристина Костова и Моника Джамбова взе златото с оценка 19.050 точки. След националите останаха съставите на Франция и Румъния.

При юноши индивидуално Мишинков взе сребро с 19.700 точки, а шампион стана Тиаго Пинейро (Португалия) с 20.000.

При смесени двойки Александър Мишинков и Християна Златанова завоюваха бронзово отличие с 19.250 точки Те имат еднаква оценка с вторите в класирането представители на Италия, но имат 8.000 точки за изпълнение срещу 8.100 за сребърните медалисти.

Във възрастова група 12-14 години България спечели още четири медала. Световни шампионки в категория тройки станаха Виктория Крушарска, Теодора Рибарова и Ива Агова, а втори са Стефани Лечева, Неда Запрянова и Мария Вълчева.

Групата на България в състав Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева, Виктория Крушарска и Теодора Рибарова взе сребърни отличия, а индивидуално Стефани Лечева има бронзов медал.

"Брилянтно постижение, невероятен дух и воля за победа! Браво на целия отбор и на целия екип, допринесли за тези резултати", заявиха от Българския съюз по аеробика във Фейсбук.

Следващата седмица в Пезаро ще се проведе световното първенство по спортна аеробика за мъже и жени с участието на Борислава Иванова (категории индивидуално, смесени двойки и тройки), Христо Манолов (индивидуално, смесени двойки), Антонио Папазов (тройки) и Тихомир Баротев (тройки), пише БТА.