0

В одачката в схемата Джесика Пегула (САЩ) спечели титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Сеул (Република Корея) с награден фонд 259303 долара. На финала американката победи китайката Юе Юан с 6:2, 6:3 за 83 минути и завоюва втори трофей за сезона и общо четвърти в кариерата си.

Джесика Пегула нямаше никакви проблеми в мача, в който направи шест пробива и два пъти загуби подаването си. Поставена под номер 1, след като участва с "уайлд кард", Пегула даде само един сет на съперничките си през седмицата, за да стане първата американка след Винъс Уилямс през 2007-а, която печели титлата в Сеул. След като вдигна трофея в Монреал през лятото, американката може да се похвали с няколко титли в един сезон за първи път в кариерата си.