0

Ш ампионът в Националната баскетболна асоциация Денвър Нъгетс се наложи над Финикс Сънс със 119:111 (41:30, 29:33, 24:28, 25:20) в мач от редовния сезон. Голямата звезда на „буците“ Никола Йокич завърши срещата с дабъл-дабъл от 21 точки и внушителните 16 асистенции.

Двубоят започна равностойно, но в края на първата четвърт Денвър Нъгетс успя да направи най-голямата разлика до този момент в срещата в своя ползва от 11 точки при 41:30. Авансът на „буците“ нарасна до 17 пункта при 60:43 в средата на втория период, но Финикс съумя да намали пасива преди полувремето – 63:70.

До края на третата четвърт Кевин Дюрант и компания се доближиха максимално до Денвър, изоставайки само с 3 точки при 91:94. Тройка в началото на последния период донесе и първото равенство за 94:94, но Нъгетс шампионски затвори мача и се поздрави с крайния успех.

Никола Йокич бе над всички със своите 21 точки, 5 борби и 16 асистенция. Реджи Джаксън наниза 20 точки, а Майкъл Портър вършеше добра работа в подкошието, улавяйки 10 борби, към които добави и 19 точки.

Юсуф Нуркич бе топреализаторът за „слънцата“ със своите 31 точки, докато дабъл-дабъл от 30 точки и 11 асистенции на Кевин Дюрант не стигна за победата на Финикс.