0

А мериканският тенисист Джон Иснър постави рекорд на турнира по тенис на клей в Хюстън с 38 аса в един мач от надпреварата при победата във втория кръг над сънародника си и двукратен носител на трофея Стийв Джонсън с 6:7(1), 7:6(4), 6:3 за 2.20 часа.

Шампионът през 2013 година и номер 4 в схемата Иснър спаси мачбол на собствен сервис при 4:5 и 30:40 във втория сет, след което реализира обрат срещу победителя в състезанието от 2017 и 2018 година.
Така той ще играе срещу друг свой сънародник Франсес Тиафо.

Шестият поставен Тиафо отстрани уругваеца Пабло Куевас с 5:7, 7:5, 7:6(4) в друг много оспорван двубой след 2.40 часа игра.

Защитаващият титлата си и номер 5 Кристиан Гарин (Чили) също продължава напред след 3:6, 6:3, 6:3 над Джордън Томпсън (Австралия), а следващият му съперник ще бъде вторият в схемата Тейлър Фриц (САЩ).
Фриц записа категоричен успех над друг чилиец Алехандро Табило с 6:1, 6:4 в първата си среща на клей през сезона. Американецът има девет победи в последните си десет мача.

В същото време белгийският тенисист Дафид Гофен постигна победа номер 300 в кариерата си в Тура на АТР и се класира за четвъртфиналите на надпреварата на клей в Маракеш (Мароко) с награден фонд 598 хиляди евро.

Гофен елиминира трикратния шампион Пабло Андухар (Испания) с 5:7, 7:6(4), 6:3 след 2.49 часа игра.

31-годишният белгиец постигна първия си успех през януари 2011 година, а в последствие той спечели пет титли и се изкачи до седмото място в световната ранглиста.

Гофен, който е 74-и в класацията на АТР в момента, ще играе срещу друг испанец Роберто Карбайес Баена във втория си четвъртфинал за сезона след Сидни през януари.

Карбайес Баена надделя над португалеца Жоао Соуза с 6:2, 7:6(4) и за първи път влезе сред осемте най-добри в турнир през кампанията.

Словакът Алекс Молчан записа най-значимата си индивидуална победа, след като се наложи над деветия в света Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:4, 2:6, 7:6(7) за 239 часа.

Молчан, 65-и в класацията а АТР, спаси два мачбола при първия си успех над играч от топ 10. Той беше на точка от отпадането при 5:6 гейма и 30:40 в третия сет, когато сервираше, а след това и при 6:7 в последвалия тайбрек, но стигна до обрат.

Словакът ще играе на четвъртфиналите срещу Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия)