0

Ц ентърът на Денвър Никола Йокич вкара 41 точки, но неговия Денвър загуби от Маями със 108:111 (23:26, 34:25, 26:24, 25:36) във втория мач от финалната серия на НБА на САЩ и Канада. Йокич игра 42 минути. За тях той направи 11 борби и 5 асистенции. С тези си показатели сърбинът стана първия в историята на НБА, който вкарва 500 точки и прави 100 асистенции във финалните плейофи.

Гейб Винсънт отбеляза 23 точки и подаде 3 асистенции за победата на Маями над Денвър със 111:108 като гост във втория мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така Хийт изравниха серията на 1:1 победи.

Гостите преодоляха изоставане от осем точки в началото на четвъртия период, прекъсвайки победната серия на Нъгетс. Това бе първо домакинско поражение за Денвър от десет мача насам. Третият двубой ще се играе в сряда в Маями.

Джими Бътлър и Бам Адебайо допринесоха с по 21 точки за успеха на Хийт. Бътлър добави 4 борби и 9 асистенции, а Адебайо – 9 борби и 4 асистенции, докато Дънкан Робинсън се отчете с 10 точки от пейката.