0

Б ожидар Саръбоюков (Хеброс-Харманли) спечели титлата на троен скок за мъже на Държавното първенство по лека атлетика, което се провежда в зала "Фестивална".

Той взе златото с личен рекорд от 16.45 метра. Възпитаникът на Димитър Карамфилов направи само два успешни опита в състезанието, като и записа още 16.22 метра.

Утре Саръбоюков ще стартира и в скока на дължина.

Сребърното отличие с 16.01 метра завоюва Димитър Ташев (СКЛА Михаил Желев), а тети със същия резултат завърши Лъчезар Вълчев (Лудогорец, Разград).

Шампионка на троен скок при жените стана Димана Йорданова (Лудогорец, Разград) с 12.58 метра.
Лиляна Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) и Мартин Балабанов (СК Атлет, Мездра) спечелиха титлите на 1500 метра при жените и при мъжете съответно с 4:29.26 минути и 3:50.52 минути.

Кристен Радуканова (Атлетик, София) триумфира в спринта на 60 метра с личен рекорд от 7.38 секунди.

Две състезателки - Виктория Георгиева (Локомотив, Русе) и Радина Величкова (Ботев Пловдив), взеха сребърни отличия, след като финишираха с еднакво време от 7.47 секунди.

Във финала при мъжете на 60 м 19-годишният Христо Илиев (Михаил Желев Сливен) и 18-годишният Никола Караманолов (Радио 999 Ямбол) се доказаха и в решителното бягане, където не оставиха шансове на мъжете. Караманолов се „изстреля“ от стартовите блокчета и преследван от Илиев финишира първи с 6.72. Христо пристигна втори на финала за 6.76, а бронзовото отличие бе за Георги Христов (Славия) – 6.85. Бившият шампион за юноши и рекордьор за юноши под 18 години Веселин Живков (Академик София) финишира четвърти с 6.87 пред Ивакйло Щипков (Локомотив – Пловдив) – 6.89 (.882) и един от най-бързите българи седемкратния шампион в тази дисциплина Денис Димитров (Тракия 96 Пловдив) 6.89 (.890).

Постижението на новия шампион на България е в топ 10 за всички времена и трето при юношите в България като само Ивайло Караньотов с 6.70 и Денис Димитров с 6.71 са по-бързи от него в историята на юношеския спринт.

Резултатите на Никола и Христо са и в топ 10 на Европа при юношите за тази година.