0

М арица (Пловдив) спечели титлата в Националната волейболна лига за жени за рекорден девети пореден път.

Отборът, воден от старши треньора Борислав Крачанов, спечели и втория финален плейоф срещу ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13) гейма като гост в зала "Васил Симов" в столицата и затвори серията с 2:0 победи.

Шампионките не оставиха съмнение в превъзходството си, спечелиха с лекота за малко повече от час игра и взеха титлата без загубен гейм и в двата мача.

Смазващото превъзходство на Марица у нас, изразено в девета поредна шампионска титла, и представянето на отбора навън в Шампионската лига, показва, че пловдивчанки са едра риба в малък басейн. За справка - в последното издание на Шампионската лига по волейбол за жени Марица има 6 загуби от 6 мача, нито един спечелен гейм срещу 18 загубени (6 загуби от 0:3) и последно място в групата с нула точки.