0
Любомир Киров изведе като треньор баскетболния мъжки тим на Рилски спортист срещу Балкан в Ботевград. От отбора обявиха назначаването му минути преди началото на мача. Киров заменя на поста Младен Манойлович, който, според официалното обяснение от  клуба, напуска Самоков „поради лични причини“.

Помощник на родения в Самоков Киров ще е бившият капитан на Рилецо Йордан Бозов, който досега водеше юношите до 19 г.

В дебюта му Рилски спортист загуби 70:81. Домакините от Балкан имаха превъзходство през цялата среща и не позволиха на Рилски спортист да поведе в нито един момент.

Балкан за 10 минути игра поведе с 25:7. Последва още по-резултатна втора четвърт и на почивката ботевградчани водеха с 26 точки разлика – 52:26.

Гостите от Самоков подобриха играта си през второто полувреме и намалиха до 51:62 преди последния период. Балкан допусна скъсяване на разликата до 7 точки при оставащи четири минути – 71:64, но удържа водачеството до края.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби. Гостите загубиха Алекс Симеонов още в края на първата част заради контузия на глезена.

За Балкан предстои домакинство на португалския Спортинг Лисабон в турнира за Купата на ФИБА Европа на 1 ноември, а след това на 4 ноември посреща Спартак Плевен в петия кръг на НБЛ. Ден по-късно Рилски спортист ще бъде домакин на Берое.

Срещи от четвъртия кръг Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан – Рилски спортист         – 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19)
Черно море Тича – Спартак Плевен – 69:83 (16:20, 15:20, 22:24, 16:19)

по-късно днес:
Ямбол – Берое

в понеделник:
Левски – ЦСКА

от четвъртък:
Черноморец – Миньор 2015 – 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15)

от петък:
Шумен – Академик Пловдив – 78:80 (17:20, 22:22, 18:24, 21:14)

9. Академик Пловдив  4 1  3 310:358  5
10. Миньор 2015      4 1  3 257:366  4
11. Берое            3 1  2 242:248  4
12. Черно море Тича  4 0  4 296:352  4