0

Н омер 11 в световната ранглиста Ема Радукану се отказа заради контузия в първия кръг на турнира по тенис на тревна настилка в Нотингам (Великобритания) от сериите WTA 250 с награден фонд 251 750 долара.

Радукану, която бе поставена под номер 2 в схемата на състезанието, губеше от швейцарката Виктория Голубич с 3:4 в първия сет след 33 минути игра, когато взе решение, че не може да продължи двубоя.

Преди това 19-годишната британка поиска медицински таймаут само пет минути след началото на срещата след три изиграни гейма заради болки в ребрата.

Двете тенисистки си размениха пет пробива в изиграните седем гейма.

Водачката в схемата Мария Сакари от Гърция се класира за втория кръг на турнира след победа над колумбийката Камила Осорио с 6:2, 6:3 в мач, продължил час и 15 минути. Следващата й противничка е канадката Ребека Марино, която преодоля Идън Силва (Великобритания) с 6:4, 6:4 за час и 20 минути.

За втория кръг в Нотингам се класира и третата в схемата Камила Джорджи (Италия) след успех над друга представителка на домакините Сонай Картал с 6:4, 6:3 за час и 20 минути игра.

Бившият номер 1 при мъжете Анди Мъри пък се класира за втория кръг на турнира на трева в Щутгарт (Германия) с награден фонд 692 235 евро.

35-годишният Мъри победи в първия кръг квалификанта Кристофър О'Конъл (Австралия) с 6:4, 6:3 в мач, продължил час и 36 минути.

Именитият британски тенисист изостана с 0:3 в първия сет, но спечели следващите пет и обърна до 5:3 в своя полза преди да стигне до 6:4. Във втората част Анди Мъри осъществи ранен пробив и поведе с 3:1 и затвори сета с нов пробив за 6:3.

Осмият поставен в схемата на турнира Юго Умбер (Франция) отпадна на старта след поражение от сънародника си Артур Риндеркне с 6:4, 6:7(4), 4:6 за над два часа игра.

Напред се класира унгарецът Мартон Фучович, който отстрани латвиеца Юрий Родионов с 6:7(5), 6:4, 6:3.

Стартиралият от квалификациите Доминик Стрикер (Швейцария) надигра американеца Максим Креси с 6:7(2), 7:6(5), 7:6(2) след 2 часа и 41 минути игра и ще се изправи във втория кръг срещу водача в схемата Стефанос Циципас от Гърция