0

А нтъни Едуърдс вкара 27 точки, спечели седем борби и направи 5 асистенции за Минесота при победата над Лос Анджелис Лейкърс със 118:111. Карл-Антъни Таунс добави 21 точки за Минесота, който в предишния си мач загуби от Филаделфия.

Рюди Гобер завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 13 борби.

Антъни Дейвис отбеляза 31 точки и спечели борби за Лейкърс, които загубиха четвърти пореден мач. Остин Рийвс добави 20 точки. ЛеБрон Джеймс не игра за "Езерняците" заради възпаление на левия глезен.

Лейкърс не вдигат глава откакто спечелиха новия турнир и купата In-Season в Лас Вегас - имат 5 загуби в 6 мача оттогава.

Янис Адетокунбо реализира 37 точки и спечели 10 борби, Деймиън Лилард добави 24 точки при успеха на Милуоки Бъкс над Орландо Меджик със 118:114 в НБА.

Гръцкият национал Янис вкара седем точки в последната част на мача, като пет от тях бяха след изпълнения на наказателни удари.

Крис Мидълтън и Брук Бопес бяха другите двама играчи на домакините, които направиха двуцифрен брой точки - по 14.

Кайл Кузма завърши с 32 точки, 8 борби и 6 асистенции за драматичния успех на Вашингтон над Портланд със 118:117.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Детройт - Юта   111:119

Кливлънд - Ню Орлиънс   104:123

Чикаго - Сан Антонио    114:95

Мемфис - Индиана    116:103

Милуоки - Орландо   118:114

Оклахома Сити - Лос Анджелис Клипърс    134:115

Минесота - Лос Анджелис Лейкърс 118:111

Портланд - Вашингтон    117:118