0

Н икола Цолов завърши на 23-то място в квалификацията преди състезанието за Голямата награда на Великобритания, кръг от шампионата по автомобилизъм във Формула 3.

На пистата "Силвърстоун" дебютантът в отбора на  ART Grand Prix  направи добро представяне в първата свободна тренировка и завърши на 12-то място и разлика от 0,6 секунди от най-бързия.

В квалификацията българският пилот записа една добра обиколка, допусна грешка във втория си бърз тур и в третия отново подобри времето си, но това не беше достатъчно, за да влезе в топ 20.

Най-бързи в квалификацията бяха съотборниците в Trident Леонардо Форнароли и Оливър Гьоте, а Никола Цолов остана на 1,5 секунди от полпозишъна.

Седмият кръг от сезона във Формула 3 продължава днес със спринтовото състезание с дължина 18 обиколки (106,038 км), което започва в 11:20 часа българско време.