0

Б оби Портис започна мача от пейката, но след като влезе вкара 28 точки, а също така взе и 12 борби, а Милуоки се наложи над Бостън със 135:102 в дербито на кръга в Националната баскетболна асоциация.

Звездата на Милуоки Янис Адетокумбо добави 24 за успеха, а също така записа 12 борби и 6 асистенции за 26 минути на терена.

Бостън, който води в цялата Източна конференция с 29/9, продължи през второто полувреме на мача без петимата си титуляри.

А единствено от тях Джейлън Браун завърши с двуцифрен актив – 10 точки. Джейсън Тетъм добави 7, Кристапс Поржингис и Джейрю Холидей останаха с по 6, а Дерик Уайт вкара само две.

Размазването на Селтикс беше  показно, те нито веднъж не поведоха в резултата: започнаха мача с 0:5, 2:8 и 12:19 няколко минути по-късно. От 23:31 отидоха на 23:41, като в един момент преднината на Бъкс беше 43 точки.

Финикс Сънс победи Лейкърс със 127:109 и вече имат 20/18 като баланс на 3-о място в Тихоокеанската дивизия.

Кевин Дюрант вкара 18 точки, а Юсуф Нуркич добави 9 и взе 12 борби за първата победа на Сънс над Лейкърс в последните четири мача.

Двата отбора ще се срещнат още един път в рамките на редовния сезон – на 25-и февруари в Аризона.

За домакините от Лейкърс, които са под тях в класирането с 19/20, Д’Анджело Ръсел наниза 19 точки, а Макс Кристи добави 14, но тимът им падна за пети път в последните седем мача. Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс бяха блокирани на 10 и 13 точки съответно.

Личен рекорд през сезона направи и Кайри Ървинг, който вкара 44 точки за успеха на Далас със 128:124 над Никс. Тимът от щата Тексас събра 23 победи и се доближи само на един мач от лидера в Тихоокеанската дивизия Клипърс.

Тимът игра без голямата си звезда Лука Дончич, който има разтежение на десния глезен.

Джулиъс Рандър вкара 32 за Ню Йорк, а Джейлън Брънсън се отличи с 30 срещу бившите си съотборници.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 29 победи/9 загуби, Филаделфия 23/13, Ню Йорк 22/16

Централна дивизия: Милуоки 26/12, Индиана 22/15, Кливланд 22/15

Югоизточна дивизия: Маями 21/16, Орландо 21/16, Атланта 15/21