П иер Гасли разкри чрез пост в социалните мрежи, че е получил трофея за третото място в надпреварата за Гран При на Монако, който първоначално беше връчен на Исак Хаджар от Ред Бул. Припомняме, че пилотът на Алпин пресече финалната линия в Княжеството на третата позиция, но заради две 5-секундни наказания беше класиран седми. Впоследствие от Алпин успяха успешно да обжалват тези две санкции и съответно те бяха анулирани, което върна Гасли на третото място.

От Ред Бул изразиха своето намерение да протестират срещу това решение и първоначално не искаха да връчат трофея на Гасли. В крайна сметка нещата са се променили и пилотът на Алпин е получи трофея си.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX