0

Г ермания спечели с 2:1 победи срещу поставения под номер 1 тим на Полша и триумфира на отборния турнир по тенис "Юнайтед къп" в Сидни (Австралия) с награден фонд 15 милиона долара.

В първия сингъл водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек победи лесно Анжелик Кербер с 6:3, 6:0 за 70 минути.

Във втория мач олимпийският шампион Александър Зверев спаси два мачбола в тайбрека на втория сет и направи обрат срещу Хуберт Хуркач - 6:7(3), 7:6(6), 6:4 за близо три часа на корта, за да изравни резултат в двубоя.

На смесени двойки Зверев и Лаура Зигемунд надделяха над Шьонтек и Хуркач с 6:4, 5:7, 10:4, за да донесат титлата на Германия.

Световният номер шест Зверев показа изключителна издръжливост след края на полуфинала в 2.20 сутринта срещу домакина Австралия вчера, където той и Зигемунд спасиха два мачбола на смесени двойки, след като Кербер направи същото при победата си над Айла Томлянович.