0

Л ука Дончич направи "трипъл-дабъл" от 33 точки, 14 борби и 10 асистенции, а Далас Маверикс развалиха дебюта в НБА на избрания под номер 1 в Драфта френски дългуч Виктор Уембаняма, побеждавайки Сан Антонио Спърс със 126:119.

Далас стигна до успеха в последните по-малко от две минути с тройка и кош на Кайри Ървинг и успешна стрелба от далечна дистанция на Дончич, което бе черешката на тортата, защото словенецът шибна тройката над Уембаняма и Девис Васъл, след нея в Тексас се възцари тежка тишина.

Ървинг завърши двубоя с 22 точки, а Грант Уилямс добави 17 точки в първия мач за сезона и за двата отбора.

Девин Васъл записа 23 точки за Сан Антонио, Келдън Джонсън вкара 17, а Уембаняма се отличи с 15 точки.

19-годишният французин, който с 2,26 м е най-високият играч в НБА в момента, реализира девет точки в последните седем минути, след като имаше проблеми с фаулове в четвъртата четвърт. Новобранецът добави 5 борби, 2 асистенции и чадър за 23 минути.

Брус Браун вкара 24 точки и записа рекордните в кариерата си шест тройки при дебюта си за Пейсърс, извеждайки Индиана до победата над Вашингтон със 143:120.

Това е най-резултатният успех в първия мач от сезона в историята на отбора, надминавайки границата от 140 точки, които имаха срещу Бруклин през 2017 година.

Гардът Тайрис Халибъртън се отличи с 20 точки и 11 асистенции.

За Вашингтон Кайл Кузма вкара 25 точки, а Джордан Пуул добави 18.
Коул Антъни записа 20 точки и 8 борби, а Орландо победи Хюстън в първия мач за сезона и за двата отбора. Франц Вагнер вкара 17 точки, а Паоло Банкеро завърши с 12 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Шарлът надделя над Атланта със 116:110, а Бостън спечели драматично срещу Ню Йорк със 108:104 след 34 точки и 11 борби на Джейсън Тейтъм. Кристапс Порзингис вкара 30 точки при дебюта си за Селтикс.

Денис Шрьодер също записа първи официален мач за Торонто и реализира 22 точки при успеха над Минесота с 97:94.

Бам Адебайо реализира 22 точки, а Джими Бътлър направи "дабъл-дабъл" от 19 точки и 13 борби за победата на Маями срещу Детройт със 103:102. Тайлър Херо вкара 16 точки, Дънкан Робинсън добави 15, а Кевин Лав записа 13 точки и 10 борби за "горещите", които водеха с 19 при 9:07 минути преди края и за малко можеха да изпуснат победата.

Кейд Кънингам се отличи с 30 точки и 9 асистенции за Пистънс.

Донован Мичъл реализира 10 от своите 27 точки в четвъртата част, а Кливланд победи Бруклин със 114:113 за първия си успех в началото на сезона от 2000 година насам.

В други мачове от тази нощ Оклахома Сити спечели срещу Чикаго със 124:104, Ню Орлиънс победи Мемфис със 111:104, а Лос Анджелис Клипърс записа успех срещу Портланд със 123:111.