0

Г олдън Стейт Уориърс постигна девета поредна победа в НБА. Тимът победи като гост Сан Антонио Спърс със 124:120 в мач от редовния сезон на баскетболното първенство на САЩ и Канада. Двубоят заради травми или заради дадена почивка пропуснаха три от звездите на „войните“ – Стеф Къри, Клей Томсън и Дреймънд Грийн. Въпреки това, ротацията на Стив Кър успя да се справи с домакините.

В „AT & T Сenter“ в Тексас Спърс водеха със 104:89 преди началото на последната четвърт, но тогава гостите от Калифорния бяха феноменални и стигнаха до обрат в общия резултат, спечелвайки частта с 35:16. За победителите Джордан Пул вкара 31 точки, към които добави 6 борби и 5 асистенции за 34 минути на паркета, а Кевън Луни се отчете с дабъл-дабъл – 12 точки, 12 борби и 3 асистенции.

За Сан Антонио най-полезен беше Дейонте Мъри, който за 38 минути в игра вкара 27 точки и направи 9 борби и 9 асистенции, които в крайна сметка се оказаха недостатъчни за тима му да стигне до победата.

В класирането в Западната конференция Голдън Стейт е втори с баланс от 39 победи и 13 загуби, докато Спърс е на 12-о място с 19 успеха и 33 поражения дотук през сезона в НБА.