0

О тборът на Барселона победи Виртус Болоня с 92:75 (22:17, 25:10, 27:12, 18:36) като гост в Италия в среща от 24-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Успехът бе трети пореден и общо 16-и за испанския гранд, който заема второ място във временното класиране преди изиграването на всички мачове от кръга, а Виртус Болоня е 12-и с актив 11-13.

Баскетболистите на Барселона натрупаха аванс от 20 точки още на почивката – 47:27, а след още по-силна трета четвърт поведоха със 74:39 и въпреки отпускането в последните 10 минути, стигнаха до победата.

Никола Миротич бе най-резултатен със 17 точки, 3 борби и 4 асистенции, а за домакините Мам Жайте завърши с 14 точки и 5 борби.

Победа като гост постигна и сръбският Партизан, който надигра Байерн Мюнхен в Германия с 82:71 (19:19, 20:14, 21:12, 22:26).

След четвъртия си пореден успех и общо 13-и от началото на сезона Партизан излезе на шеста позиция, а Байерн се намира на 14-о място с 9 победи и 15 загуби.

Ключова за успеха на гранда от Белград бе третата част, след която резултатът бе 60:45.

Кевин Пънтър отбеляза 19 точки и 2 борби за Партизан, докато за Виртус Болоня Денис Сийли се отчете с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Другият сръбски тим в Евролигата Цървена звезда ликува при гостуването си на израелския Макаби Тел Авив с 89:86 (18:18, 26:16, 25:21, 20:31) и прекъсна негативната серия. Цървена звезда заема 13-о място в класирането с актив 11-13, а Макаби е десети с 12 победи и 12 поражения.

Гостите поведоха с 44:34 на почивката, а преди последната четвърт имаха аванс от 69:55 и не позволиха обрат до края.
Недович се отличи с 28 точки за състава от Белград, а за домакините Уейд Болдуин бе най-резултатен с 38 точки, 5 борби и 5 асистенции.