0

Г ригор Димитров загуби 4:6, 7:6 (2), 3:6 полуфиналния мач срещу испанския тенисист Алехандро Давидович Фокина, който елиминира по-рано Новак Джокович от турнира Мастърс 1000 в Монте Карло. Мачът продължи 2 часа и 42 минути.

Гришо спечели 249 740 евро за достигането си до полуфинала в турнира, който е с награден фонд от €5 415 410.

След 4:6 в първия сет, българинът изравни с тайбрек (7:2) във втория сет, който продължи час и 3 минути, и в който съперникът му профука аванс от 5:2.

В третия, обаче, след като водеше 2:0 и с предимство при сервис на Фокина, Григор не се възползва, а нацели отново мрежата. От този момент испанецът се окопити и обърна сета и спечели мача.

За 22-годишния испанец финалът в Монте Карло е най-големият успех в досегашната му кариера на корта. Роденият в Малага Алехандро е от смесен брак - баща му Едвард Давидович, бивш боксьор, е с шведски корени, а майка му Татяна Фокина е рускиня.

Димитров направи 6 двойни грешки (срещу 2 за съперника), както и 46 непредизвикани грешки (43 за Фокина).