Г ригор Димитров ще започне участието си на Уимбълдън с двубой срещу квалификанта Дейн Суини от Австралия.

Българинът получи "уайлд кард" за основната схема от организаторите и нямаше нужда да играе квалификации.

Досега Григор не се е срещал със Суини, който се намира на 126-ото място в световната ранглиста. Мачът между двамата ще се играе във вторник.

 

При успех срещу австралиеца Григор ще се изправи срещу представителя на домакините Тоби Самюъл или полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик.

През миналата година хасковлията достигна до 1/8-финалите. Григор поведе с 2:0 сета срещу бъдещия шампион Яник Синер, но получи контузия на гръден мускул в средата на третата част и бе принуден да се откаже.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX