0

Г ригор Димитров постигна впечатляваща победа и се класира за третия кръг на турнира на твърда настилка в китайската столица Пекин с награден фонд 3,8 милиона долара.

Българинът победи с 6:4, 7:5 №3 в схемата и №4 в световната ранглиста Холгер Руне (Дания).

Димитров започна великолепно мача и поведе с 4:0 в първия сет. Руне успя да намали пасива на 3:4, но Гришо взе следващите два гейма за 6:3.

Втората част мина без точки за пробив до 6:5 в полза на Григор. При този резултат той поведе с 40-0 при сервис на Руне и от третия си мачбол затвори двубоя в своя полза.

С този успех Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста и си върна на датчанина за загубата на осминафиналите на „Уимбълдън“. За място на полуфиналите Гришо ще играе срещу №6 в схемата и седми в света Яник Синер от Италия. Двамата са си разменили по една победа досега, като българинът печели на "Мастърс" в Рим преди три години, но италианецът постигна успех на тазгодишния "Мастърс" в Маями с 6:3, 6:4.