0

Г ригор Димитров направи много силен мач мач на Australian Open и срази Ласло Джере за 1 час и 34 минути игра. Българинът не допусна нито една съществена грешка в мача. Бе убедителен и в трите сета, а в последния направо срази Джере с три последователни пробива. Димитров се наложи с 6:3, 6:2, 6:0, очаквайки следващия си съперник в надпреварата, който може да бъде Новак Джокович.

На корта присъстваха и не малко български фенове, които скандираха и подкрепяха Димитров през цялото времетраене на срещата.

Григор, който е полуфиналист в Мелбърн през 2017 година, изигра отличен мач. Той поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, във втората част дръпна с 5:1, а в третия сет не даде гейм на съперника.

В третия кръг той очаква победителя от двубоя между деветкратния шампион Новак Джокович (Сърбия) и квалификанта Енцо Куако (Франция), които играят по-късно днес.