0

С партак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс с 61:75 (12:25, 19:11, 20:12, 18:19) в третия кръг от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL). Така Спартак натрупа три поражения от началото на надпреварата, а „орлите” записаха 2 победи от 2 мача.

Двубоят стартира лошо за плевенчани, които допуснаха серия от 0:11 и не успяха да отбележат кош в първите 5 минути. Ахмад Ранд реализира за Спартак, намалявайки на 2:11, а впоследствие българският тим скъси дистанцията до 6 точки – 5:11. Нюкасъл преодоля лекото разколебаване с нови категорични изяви и след 10 минути игра водеше с 25:12.

Във втората четвърт Спартак Плевен показа, че е готов за битка и постепенно скъси разликата под 10 точки. Малко повече от три минути преди почивката Дерек Кълвър реализира за 25:32. Последва тройка на Трей Холоуей, който намали на само 4 точки – 28:35, а краят на първото полувреме дойде при резултат 36:31 в полза на Нюкасъл Ийгълс.

След почивката английският тим стоеше по-добре и пак се откъсна напред. Авансът на домакините достигна 16 точки при 54:38 и оставащи по-малко от три минути от третия период, а преди заключителните 10 резултатът бе 56:43.

В началото на последната част момчетата на Любо Минчев се доближиха до 8 точки след точни стрелби на Холоуей, Милен Захариев и Брет Рийд при 50:58 осем минути преди края. Баскетболистите на Нюкасъл обаче пак увеличиха преднината си до 14 точки за около минута игра и до края не позволиха съществено намаляване на разликата, което да застраши водачеството им.

Трей Холоуей и Милен Захариев отбелязаха по 13 точки за Спартак. Първият добави 2 борби и 3 асистенции, а вторият – 3 борби и 3 асистенции. Дерек Кълвър завърши с „дабъл-дабъл“ от 10 точки и 10 борби, а Крис Кийлинг се отчете с 10 точки, 5 борби и 3 асистенции.

Най-резултатен за Нюкасъл бе Сенека Найт с 15 точки и 8 борби.

В следващия си двубой от Европейската северна баскетболна лига Спартак Плевен ще посрещне естонския Тарту на 27 ноември от 19 часа. На първо време обаче на тима на националния селекционер предстои гостуване на Левски на 28 октомври (понеделник) от 19 часа в среща от Националната баскетболна лига.