0

М илуоки Бъкс преодоля пасив от 18 точки, а Янис Антетокумбо вкара кош две секунди преди сирената, с който донесе успеха за тима срещу гостуващия Шарлът със 127:125 в среща от редовния сезон на НБА. За Бъкс това беше осми пореден успех.

Домакините изоставаха с 57:68 в края на втората част, но след 30 минути водеха с 97:95. В последната част се игра равностойно, за да се стигне до коша на Антетокумбо в края, с който Бъкс спечелиха.

Звездата на тима завърши с 40 точки, 12 борби и 9 асистенции, а Крис Мидълтън добави 21 точки за успеха

За Шарлът се отличи ЛаМело Бол с личен рекорд в кариерата си от 36 точки. Той записа още 9 асистенции и 5 борби, a Хорнетс допуснаха 11-а загуба за сезона.

Кевин Лав реализира 22 точки за победата на Кливланд срещу Маями със 111:85 в друга среща от НБА. "Кавалерите" побеждават като гост Маями за първи път от 25 януари 2010 година.

Далас Маверикс спечели като гост Ню Орлиънс със 139:107 и записа пети успех извън дома за сезона. Лука Дончич беше най-резултатен с 28 точки, 14 асистенции и 4 борби, а Кристапс Порзингис добави 20 точки, 10 борби и 2 асистенции за победата.

Брандън Инграм вкара 29 точки за Пеликанс, които допуснаха осма загуба у дома.

Вашингтон надделя срещу Минесота със 115:107, което е осма домакинска победа и общо 14-а за Уизардс. Монтрез Харъл се отчете с 27 точки, 5 борби и 3 асистенции за успеха. Карл-Антъни Таунс реализира 34 точки и овладя 10 борби за Минесота, но контузи гърба си при забивка 2:14 минути преди края.

Орландо спечели срещу Денвър със 108:103 след 24 точки, 8 борби и 7 асистенции на Коул Антъни. Никола Йокич беше най-полезен за Денвър с 18 точки, 15 борби и 7 асистенции.

Джейсън Тейтън вкара 26 точки и спечели рекордните в кариерата си 16 борби за успеха на Бостън срещу Филаделфия с 88:87.

Атланта победи Индиана със 114:111 след 33 точки на Тре Йънг. Победата е номер 700 в кариерата на старши треньора Нейт МакМилън в НБА.

Хюстън надделя над Оклахома Сити със 114:110, а Сакраменто печели срещу Лос Анджелис Кингс със 124:115 след 24 точки на Де'Арън Фокс.