0

С ветовната №1 в тениса Ига Швьонтек продължи похода си към трета титла от Откритото първенство на Франция. Днес тя победи американката Коко Гоф с 6:4, 6:4 в последния четвъртфинал от женската схема на турнира. Двубоят бе повторение на финала от миналата година, когато Швьонтек даде само 4 гейма на съперничката си. Гоф бе по-равностойна в първата част, когато успя да навакса пробив изоставане, за да стигне до 4:4, но от 15-30 на собствен сервис в следващия гейм полякинята взе седем поредни точки, за да поведе в резултата. Втората част също започна оспорвано до 2:2, след което Швьонтек спечели четири поредни гейма, за да затвори мача след час и 28 минути игра. Така Гоф продължава да няма спечелен сет срещу Швьонтек в седем мача. За място на финала полякинята ще спори с Беатрис Хадад Мая, като двубоят ще се проведе утре. В другия полуфинал в четвъртък сили ще премерят Арина Сабаленка от Беларус и Каролина Мухова от Чехия. Швьонтек трябва да запише по-добро представяне от Сабаленка в Париж, за да не бъде изместена от нея от първото място в световната ранглиста. По-рано днес бразилката Беатрис Хадад Мая пренаписа тенис историята на своята родина, след като победи Онс Жабер от Тунис с 3:6, 7:6 (5), 6:1 в мач от четвъртфиналите на Ролан Гарос. Жабер бе сред фаворитките за титлата в Париж, но допусна обрат и приключва с участието си в надпреварата. По този начин тя се превърна в първата бразилка, достигнала полуфинал в Шлема, от Мария Буена в Откритото първенство на САЩ през 1968 година.