0

М арица спечели юбилейната си десета титла на България по волейбол за жени, след като пловдивчанки надвиха ЦСКА с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) в третия мач от финалната серия на Демакс лигата в София.

Марица взе първата част с лекота на 17 точки,  ЦСКА показа зъби във втория гейм.

Двата отбора се движеха наравно в първите 16 разигравания и Марица взе отново преднина за 9:8, а тогава "червените" направиха пет поредни точки.

Маричанки обаче не се пречупиха и стигнаха до изравняване при 13:13 след отлични сервиси на Мария Кривошийска и грешки в атака на съперника.

Серията на пловдивчанки спря със сервис в мрежата и двата отбора отново заиграха точка за точка, но Марица поведе с три точки при 18:15 след две поредни успешни блокади.
Шампионките на България успяха дори да увеличат преднината си и взеха втората част с 25:20, завършвайки втория геймбол с успешна атака.

Марица завърши мача по шампионски, стигайки до няколко дълги серии на старта на третия гейм за 4:1 и 7:2, с което пловдивчанки си осигуриха комфортен аванс.

Ива Дудова даде на отбора си мачбол с успешна атака за 24:15, след което прехвърли технично блокадата за втората си поредна точка и край на сезона в женското волейболно първенство.

Волейболистките на Марица бяха концентрирани, изпълниха плана и изиграха най-силния си мач във финалната серия на волейболното първенство за жени при победата с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) над ЦСКА днес. Това заяви треньорът на десеткратните шампионки Борислав Крачанов след успеха в столицата.

"Благодаря на момичетата, целия щаб и всички хора, които ни подкрепят. Днес може би изиграхме най-силния мач от цялата финална серия. Бяхме концентрирани, изпълнихме плановете ни и седяхме доста добре на всички елементи - начален удар, блок, защита, контра. Имаме главоболия на посрещане, но работим върху тази фаза", заяви той в интервю за БНТ3.

"Тренираме тези момичета десет месеца само за този момент. Събират ни се три години заедно и нашият труд се вижда. Ако не съм толкова сигурен, значи не вярвам на себе си и на щаба ми. Дойдохме в София и си свършихме работата.

"Пишем история и се надявам да я пишем максимално дълго. Надяваме се на другите отбори да им е трудно някой ден да подобрят серията ни".