0

С акраменто Кингс изигра инфарктен мач срещу Орландо Меджик, който завърши с победа за „кралете“ със 138:135  (27:30, 40:25, 24:34, 27:29, 20:17) след две продължения. Редовното време между двата отбора завърши 118:118.

Въпреки 58-те минути игрово време (бел. зед. - в НБА се играе 4 части по 12 минути и 2 х 5 продължения), българският ас Александър Везенков отново не се появи на паркета. Незнайно защо треньорът на „кралете“ Майк Браун продължава да го пренебрегва, въпреки десетките възможностите да го използва. Още повече, че съперникът бе осакатен от липсата на доста свои играчи.

„Кралете“ имаха смазващо предимство под коша, където хванаха 69 борби срещу 46, но опонентът им отбеляза рекордните в историята си 25 тройки в мача.

Двубоят се запомни и с фрапантна грешка на съдиите в края на първото продължение, когато топка, излязла от Паоло Банкеро, бе дадена отново за гостите, което едва не коства победата на калифорнийския тим.

Малик Монк е големият герой за „кралете“ със своите 37 точки, следван от Кийгън Мъри с 28 и Домантас Сабонис с 22. За „магьосниците“ най-добър бе Паоло Банкеро с личен рекорд от 43 точки.

Сакраменто остава пети в Западната конференция с актив 20-13. Орландо е седми на Изток с актив от 19 успеха и 15 поражения.