0

И талианката Жасмин Паолини отстрани третата в света Елена Рибакина с 2:1 сета (6:2, 4:6, 6:4) и се класира на първия си полуфинал в турнир от Големия шлем.  Световната номер 15 стартира много добре мача като направи пробив още в първия гейм, а след това го затвърди на нула, за да поведе с 2:0 гейма. След това тя стигна до още три точки за пробив, които не успя да реализира, но в седмия гейм при третата си възможност за брейк в гейма, успя да спечели подаването на Рибакина. На свой сервис тя затвори сета с 6:2.

Във втората част двете тенисистки си размениха по един пробив в третия и четвъртия гейм, а след това същата ситуация се повтори и в седмия и осмия. С още един пробив в десетия гейм Рибакина спечели втория сет и изравни общия резултат. В решителната трета част Паолини и Рибакина не успяха започнаха с размяна на по два пробива. С късен брейк в деветия гейм италианката спечели частта, а с това и мача.

На полуфиналите Паолини ще се изправи срещу победителката от двубоя между Мира Андреева и Арина Сабаленка.