0

Б ългарката Галена Кръстенова записа първа победа в основната схема на турнир от веригата на Световната федерация по тенис ITF. 16-годишната квалификантка Кръстенова надделя над връстничката си Ела Плошник (Словения) с 3:6, 6:0, 6:3 и се класира за втория кръг на надпреварата на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

За място на четвъртфиналите тя ще срещне поставената под номер 1 румънка Андрея Присъкариу (Румъния). Юлия Стаматова също достигна до втория кръг на състезанието след успех над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Петра Конджикушич с 6:3, 7:6(3). Следващата й съперничка ще бъде Екатерина Овчаренко от Русия.

Мачът от първия кръг на третата българка в основната схема Дария Великова, също преминала през квалификациите, срещу румънката Патриция Гойна беше прекъснат заради дъжд при 1:1 гейма в първия сет.