0

Н ационалът Иван Алипиев и неговият белгийски тим Антверп Джайънтс отстъпиха пред френския Шоле с 81:94 (17:23, 28:26, 19:20, 17:25) като домакини в двубой от втория кръг в група С на баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа. Загубата бе първа за Антверп Джайънтс от две срещи до момента, докато Шоле записа втори пореден успех и оглавява временното класиране. Алипиев не успя да се разпише и завърши с 1 асистенция за 5 игрови минути.

Двата състава направиха оспорван мач, в който гостите имаха леко предимство през повечето време. Шоле водеше с 49:45 на почивката, а преди последната четвърт резултатът бе 69:64. До края баскетболистите на Шоле успяха да се справят с опитите на Антверп Джайънтс за обрат. Най-резултатен за домакините бе Майк Мур с 22 точки и 3 борби, а за победителите Бастиан Вотие реализира 29 точки, 7 борби и 4 асистенции. В следващия кръг от турнира, на 23 октомври, Алипиев и съотборниците му ще приемат Фрибур Олимпик (Швейцария).