0

А нсамбълът на България заема десето място в многобоя след изиграване на съчетанията с пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха силната си  композиция, перфектно почти до края, когато направиха грубо изпускане и една от гимнастичките доигра без уред. Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева имат оценка от 32.200 точки, заемайки временното десето място в класирането за многобоя в края на първия състезателен ден. Така те не се класираха за финала на този уред.

Лидер в класирането е ансамбълът на Израел с 35.550 точки, пред Китай с 34.900 и Италия с 34.300 точки. В надпреварата участват 15 отбора.

Съдия за България е Християна Тодорова.

Днес предстоят съчетанията с три ленти и две топки. Потокът на българките започва в 18:55 часа.