0

С теф Къри вкара кош 0.2 секунди преди края, за да донесе победата на Голдън Стейт над Оклахома Сити Тъндър със 141:139 в първия от седемте турнира в Националната баскетболна асоциация (НБА) в рамките на сезона. Първоначално беше отсъдено, че няма кош, но съдията промени решението си и Уориърс спечелиха втора поредна победа в последната секунда. В сряда вечерта Клей Томпсън вкара по-малко от секунда преди края, за да донесе успеха над Сакраменто с Александър Везенков.

Дарио Шарич вкара 20 точки, а Крис Пол направи 13 асистенции, за да помогне на Голдън Стейт да стигне до пета победа в шест срещи. Лу Дорт записа 29 точки за тима Оклахома Сити, който игра без Шай Гилджъс-Алекзандър. Баскетболистът е с травма на лявото коляно.

Никола Йокич остана на една асистенция от "трипъл-дабъл", а Денвър се наложи над Далас със 125:114. Йокич записа 33 точки, 14 борби и 9 асистенции. Майкъл Портър-младши вкара 24 точки, а Джамал Мъри добави 18 точки и 13 асистенции за шампиона в НБА, който водеше с 20 точки в третата четвърт, преди да Далас да намали до осем в края на мача. Йокич вкара важен кош при оставащи 71 секунди, за да подпечата успеха.

Маверикс загубиха за първи път този сезон. Лука Дончич се отличи с 34 точки, 10 борби и 8 асистенции, но имаше и 9 грешки. Кайри Ървинг вкара 22 точки. Деймиън Лилард реализира 30 точки, включително тройка 1:03 минута преди края, а Милуоки спечели срещу Ню Йорк Никс със 110:105. Янис Адетокунбо приключи с 22 точки, 8 борби и 6 асистенции.