0

З а първи път в историята на Евролигата се играха четири продължения, след като Реал Мадрид победи Анадолу Ефес със 130:126, отбелязвайки общо 256 точки и подобрявайки рекорда за всички времена на турнира.

Турците имаха аванс от 9 точки само 2 минути преди края на второто продължение, когато Марио Хезоня изравни с кош в последната секунда, пращайки мача в трето продължение.

Шейн Ларкин, който завърши мача с 32 точки за колосалните 53 минути игрово време, започна третото продължение с тройка, давайки преднина от три точки на Ефес.

Реал отново наложи обрат и имаше преднина от две точки при оставащи по-малко от две минути. Ефес успя да натрупа преднина от две точки само 14 секунди преди края, но забивка на Таварес доведе до още едно продължение.

Отборите си разменяха кошове по пътя към поставянето на нов рекорд от 256 точки в Евролигата, подобрявайки стария рекорд от 232 точки, поставен през далечната 2004 г.

Джанан Муса постави свой рекорд за отбелязани точки 40 и коефициент на полезно действие 45 в Евролигата, докато други трима играчи регистрираха "дабъл-дабъл" в Реал Мадрид - Марио Хезоня (31 точки, 12 борби, 26 КПД), Факундо Кампацо (25 точки, 11 асистенции, 30 КПД) и Еди Таварес (20 точки, 12 борби, 35 КПД).

Двама играчи Шейн Ларкин и Тибор Плайс играха над 50 минути в мача, като и за двамата са най-високите им резултати за играни минути.

Хезоня, който отбеляза рекордните си 31 точки в Евролигата за всички времена,

Таварес и Дариус Томпсън бяха близо до 50-минутната граница, като всеки от тях записа по 49 минути игрово време.

Реал Мадрид също така постави нов рекорд от 130 точки отбелязани от отбор в един мач, надминавайки предишния рекорд от 123 точки, поставен от няколко отбора в историята на турнира.

Кралският клуб беше на ръба да претърпи първото си домакинско поражение този сезон, но в крайна сметка Ефес беше този, който загуби 12-ия си мач този сезон от 19 кръга. Реал остава 1-ви в класирането със 17 победи, докато Ефес е на 15-о място със 7 победи.

Източник: Александър Михнев