0

О тава разгроми Бъфало с 6:2 като гост в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Сенаторите" от столицата на Канада Отава решиха мача още в първата третина, в която отбелязаха пет сухи гола. Брейди Ткачук и Борис Качук се отчетоха с по гол и асистенция в тази първа част.

Разписаха се още Артьом Зуб, Дрейк Батърсън и Джейкъб Чикрън.

Бъфало върна два гола във втората част чрез Джей Джей Петерка и Конър Клифтън, но в последната третина Шейн Пинто отбеляза шести гол за Отава за третата поредна победа на тима.

Пинто се отчете и с три асистенции в мача.

В другата среща тази нощ Тампа Бей се наложи над Бостън с 3:1. Брейдън Пойнт се отчете с ключов гол в 11-и мач този сезон, като се разписа за 2:1 във втората част.

Мичъл Чафий и Никита Кучеров отбелязаха другите голове за Тампа. За Бостън се разписа Дантън Хайнен.