0

В торият в схемата испанец Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на сингъл на олимпийския турнир по тенис при мъжете.

В третия кръг Алкарас се наложи над руснака Роман Сафиулин с 6:4, 6:2 за час и 30 минути игра.

Съперник на Алкарас в спора за достигане до полуфиналите ще бъде американецът Томи Пол .

Деветият поставен Пол надигра в третия кръг французина Корентен Муте 7:6(6), 6:3 за два часа и 18 минути, въпреки бурната подкрепа на местната публика към противника му. Американският тенисист дебютира на олимпиада в Токио преди три години, но отпадна в първия кръг.

За четвъртфиналите се класира и 11-ият в схемата Лоренцо Музети от Италия. Той отстрани седмият поставен Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 7:5 след час и 24 минути игра.

Италианският тенисист ще се противопостави в следващия етап на победителя от мача между германеца Александър Зверев и представителя на Австралия Алексей Попирин.