0

Ж енският национален отбор по волейбол постигна драматична победа в последния си мач в Лигата на нациите - с 3:2 гейма (24:26, 25:23, 25:22, 24:26, 15:13) срещу Домикинанска република в група 5 на турнира в Хонконг.

Воденият от Лоренцо Мичели тим показа стабилна игра при начален удар и това помогна за успеха.

Така изцяло подмладеният български отбор завърши Лигата на нациите в Хонконг с две победи, като първата беше срещу Република Корея - отново с 3:2.

Първият гейм започна равностойно и така завърши, но при 24:24 българките допуснаха две точки и загубиха с 24:26.

Това амбицира допълнително българския състав, но успя да обърне за 2:1 след победа в следващите два гейма с 25:23, 25:22.

В четвъртия гейм България имаше мачбол при 24:23, но го пропусна и загуби с 24:26.

В тайбрека българките губеха с 1:4 и 5:8, но с мощни атаки на Мирослава Паскова резултатът бе изравнен за 9:9, а в заключителните моменти Ива Дудова бе безупречна на блокада и България успя да спечели с 15:13 с третия си мачбол.

В класирането на Лигата на нациите България завърши на последното 16-о място с 2 победи и 10 загуби. Първи е съставът на Бразилия с 11 победи от 11 мача.