0

С акраменто Кингс победи Мемфис Гризлис със 103:94 (18:33, 29:17, 28:21, 28:23) като гост. Най-добрият български баскетболист Александър Везенков отново не взе участие в срещата, тъй като продължава да лекува контузия.

Гризлис започна много силно мача и поведе с 33:18 след първите 12 минути. Кингс свали разликата под 10 точки във втората част. Мемфис отново затегна редиците си и поведе с 44:32. Гостите обаче направиха серия от 10:0, за да намалят изоставането си до две. На полувремето резултатът беше 50:47 за домакините.

В третата четвърт играта вървеше кош за кош. Сакраменто поведе за първи път след тройка на Харисън Барнс за 64:62. В края на третия период тимът водеше със 75:71. Последната четвърт продължи да се развива кош за кош. Две минути пред края гостите поведоха с 99:94 след тройка на Трей Лайлс, а до края на мача Мемфис така и не успя да вкара за крайното 103:94.

Най-резултатен за успеха на гостите бе Ди'Арън Фокс с 26 точки, като той направи и 5 борби и 4 асистенции. Домантас Сабонис се отличи с "дабъл-дабъл" 20 точки и 26 борби. Кевин Хъртър завърши със 17 точки.

За Мемфис Джарън Джаксън вкара 22 точки, а Санти Алдама добави още 17 точки.

Сакраменто заема пето място в Източната конференция, след като нареди четири поредни победи. Отборът на Майк Браун е с баланс 27-18. Мемфис е 13-и с 18 победи и 29 загуби.