0

Н ационалът ни по тенис Димитър Кузманов загуби финала на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро. Българинът отстъпи в спора за титлата пред квалификанта Виталий Сачко (Украйна) с 6:2, 2:6, 7:6( 2) за 2:45 часа.

Той беше само на две точки от победата при 6:5 и 30:0 в третата решаваща част.

Кузманов игра на четвъртия си финал на турнири от сериите "Чалънджър". Той има една спечелена титла до момента в Барселона през 2021 година.

Пловдивчанинът доминираше изцяло в първия сет, в който направи три пробива и един път загуби подаването си.

Във втората част Сачко игра по-добре, стигна до два пробива и след 6:2 изравни резултата.

Кузманов допусна пробив още в първия гейм на третия решителен сет, но успя да изравни при 2:2.

Сачко постигна нов пробив за 5:4 и сервира за спечелване на мача. Кузманов показа страхотен характер и успя да върне пробива, за да изравни 5:5, а след това си стигна до тайбрек.

В него украинецът поведе с 6:1 точки и при втората си възможност затвори мача в своя полза.

29-годишният Кузманов осигури 9415 евро и 60 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 223-ото място, но със силното си представяне в турнира той ще се изкачи с 43 позиции до номер 180 в света утре.