0

Л ос Анджелис Лейкърс е първият шампион в новия турнир в Националната баскетболна асоциация – In Season Tournament, след като на финала победи Индиана Пейсърс със 123:109. В зала „T-Mobile Arena“ в Лас Вегас „езерняците“ стартираха по-силно и след 12 минути игра водеха в резултата с 34:29. През втората четвърт двата отбора си вкараха по 31 точки и така Индиана не успя да скъси пасива си. Този пасив нарасна с 3 точки през третата четвърт, а в последния период Лос Анджелис Лейкърс отново бе по-активен и нямаше проблеми да достигне до успеха в мача, за да завоюва трофея.

С основна заслуга за успеха на калифорнийци бяха суперзвездите им ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, които завършиха мача с дабъл-дабъл. „Веждата“ вкара 41 точки и добави 20 борби и 5 асистенции за 41 минути в игра, докато „Краля“ се отчете с 24 точки, 11 борби и 4 асистенции за 35 минути на паркета.