0

О тборът на Левски отстъпи пред Рилски спортист със 76:78 (22:16, 27:19, 11:19, 16:24) като домакин в София в двубой от осмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.
Поражението е трето поредно и общо четвърто за Левски, а Рилски спортист постигна четвърта победа от осемте си изиграни мача от началото на сезона.

Преди срещата в зала „Триадица“ атлети на „Спешъл Олимпикс България“ взеха участие в представянето на двата тима.

За Рилски спортист най-резултатен бе Александър Янев, който допринесе за успеха с 16 точки и 3 борби. Майкълин Скот се включи с 14 точки, 4 борби и 7 асистенции при дебюта си, а Мирослав Васов добави 12 точки и 3 борби. В игра за самоковския тим се завърна Крис Минков.

Джон Флорвиъс реализира 19 точки и 7 борби за Левски. Асен Великов завърши с 16 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Алън Арнет се отчете с 12 точки, 9 борби и 9 асистенции. „Сините“ все още са без гарда Лъчезар Димитров, който се възстановява след контузия.

Тимът Левски ще гостува на Спартак Плевен в следващия кръг от НБЛ на 29 ноември, а Рилски спортист ще бъде домакин на Черно море Тича, пише БТА.