0

С партак Плевен нанесе трета поредна загуба на шампиона Балкан след като го надигра с 88:78 (20:23, 29:17, 22:19, 17:19) като домакин в двубой от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът е втори пореден и общо десети за плевенчани, докато тимът от Ботевград вече е с актив 8-8.

Гостите започнаха по-добре, но Спартак стигна до обрат в средата на втората четвърт и до края на първото полувреме дръпна с 49:40.

Плевенчани превъзхождаха съперника в борбата под коша и увеличиха аванса си до 15 точки в третата четвърт. Преди последния период баскетболистите на старши треньора Любомир Минчев водеха със 71:59.

Най-резултатен за домакините бе Родни Първис с 22 точки, 3 борби и 8 асистенции, а за Балкан Майки Диксън се включи с 25 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Отборът на Левски прекъсна серията си от десет поражения с успех над Академик Пловдив със 72:62 (20:17, 12:15, 23:13, 17:17) в София.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, което приключи при равенство 32:32.

По-силна трета част донесе на домакините преднина от 10 точки преди четвъртата част – 55:45 и до края Левски удържа водачеството.

Марио Боянов отбеляза 20 точки, а Асен Великов добави 16 точки за „сините“.

Тимът на Шумен спря негативната поредица с първа домакинска победа за сезона, надигравайки Миньор 2015 със 70:65 (21:15, 15:12, 21:12, 13:26).

Брайън Камерън бе най-полезен за Шумен с 26 точки и 6 борби, докато за гостите от Перник Лъчезар Тошков завърши с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции.

След три поредни победи Берое допусна домакинска загуба от Рилски спортист със 70:82 (16:19, 23:27, 12:23, 19:13) в среща от кръга, играна в Стара Загора.

Алън Арнет реализира 12 точки за Рилски спортист, а Даръл Дейвис се отчете с 14 точки, 6 борби и 5 асистенции за старозагорци.

В неделя са мачовете Ямбол – Черноморец, Черно море Тича – ЦСКА.

Срещи от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Шумен – Миньор 2015       – 70:65 (21:15, 15:12, 21:12, 13:26)

Левски – Академик Пловдив – 72:62 (20:17, 12:15, 23:13, 17:17)

Спартак Плевен – Балкан   – 88:78 (20:23, 29:17, 22:19, 17:19)

Берое – Рилски спортист   – 70:82 (16:19, 23:27, 12:23, 19:13)

6. Берое               16      7       9       1310:1343       23
 7. Миньор 2015         16      6       10      1202:1350       22