0

Л ия Каратанчева се класира за третия кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 25 хиляди долара.

Каратанчева победи петата поставена Яна Колодинска (Беларус) с 6:7(5), 6:4, 7:6(5) в драматичен двубой, който продължи 3 часа и 10 минути.

B първия сет се игра без пробиви, но Колодинска спечели тайбрека със 7:5 и поведе в резултата.

Във втората част българката взе подаването на съперничката си в десетия гейм и след 6:4 изравни. В решителния трети сет баларускинята взе аванс от 3:1, Каратанчева изравни 5:5. В последвалия тайбрек тя изоставаше с 4:5, но със серия от три поредни точки направи обрат и стигнаха до успеха.

В спор за място на четвъртфиналите българката ще играе с американката Леа Ма.

Пак днес нашите Юлия Стаматова и Диа Евтимова се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставените под номер 2 в схемата българки победиха Катерина Одорици и Анна Турати (Италия) с 6:3, 6:1 за 62 минути.

Стаматова обаче загуби в първия кръг на сингъл от унгарката Адриен Наги с 2:6, 0:6.

Вчера за втория кръг на сингъл се класираха Ива Иванова и Елизара Янева. 17-годишната Иванова ще играе срещу Рада Золотарева (Русия(, а 16-годишната Янева ще се изправи срещу Тамара Шрамкова от Словакия.