0

Т ова не беше щастлив мач за Джулиъс Рандъл, който току-що беше изиграл един от най-лошите си мачове за сезона за Ню Йорк Никс, вкарвайки само 15 точки срещу Маями след 57 с Минесота. Той бе нахъсан срещу Меджик да прекрати поредицата от загуби на Никс, но не успя. И изтрещя при загубата от Орландо със 106:111, трета поредна.

Точно в края на втората четвърт Рандъл се сблъска с Гари Харис и падна. Бесен, той скочи и отиде да протестира пред съдията, защото не е сигнализирал нищо.

Бурният му протест, за който рискуваше техническо нарушение, пришпори някои от съотборниците му да пробват да го усмирят, но стана още по-лошо.

Рандъл бе толкова избеснял, че дори налетя на съотборника си Куикли, който не реагира особено учтиво на тази агресия.

В крайна сметка лошите отношения сред нюйоркчани ги повлекоха надолу за поредната загуба преди наближаването на плейофите.

Вечерта обаче се оказа историческа за друг играч – Брандън Инграм от Пеликанс. Той постигна трипъл-дабъл в един мач за първи път в своята седемгодишна кариера.

Инграм изведе Пеликанс до ключова победа над Хорнетс 115:90. Бе решаващ, защото триумфът ги връща на позицията за Play-In на Запад.

Дали Пеликанс ще я удържат или не е друг въпрос, но безспорното е представянето на Инграм - 30 точки, 11 борби и 10 асистенции, за да се открои.

Той става третият играч в историята на отбора, който достига 30+10+10, и е осмият играч в цялата история на НБА с най-малко 30 точки, 10 борби, 10 асистенции.

„Просто се опитах да задам темпото“, каза Инграм, което направи, отбелязвайки 17 точки и шест асистенции в страхотна първа четвърт. „Тези мачове са от решаващо значение за нас“.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Орландо - Ню Йорк - 111:106

Бруклин - Кливланд - 114:116

Ню Орлиънс - Шарлът - 115:96

ЛА Клипърс - Оклахома Сити - 127:105