0

Г ардовете Лука Дончич и Кайри Ървинг станаха първите съотборници в историята на Далас Маверикс, които вкарват поне по 40 точки в рамките на един мач. Това се случи домакинската победа на тексасци със 133:126 над Филаделфия.

Дончич приключи с 42 точки и 12 асистенции на сметката, докато Ървинг вкара 40 точки, за да могат "маврите" да запишат втората си победа в първите си шест мача, в които двете им звезди играят заедно.

Реджи Бълок добави още 15 точки за победителите, които спечелиха третата четвърт с 39:24 и отвориха преднина от 19 точки преди последната четвърт.

За тима на Филаделфия, който допусна трето поражение в последните си четири срещи, центърът Джоел Ембийд реализира 35 точки. Тайрийс Макси завърши с 29, а още 27 прибави Джеймс Хардън, като той се отчете и с 13 асистенции.

Шампионът Голдън Стейт Уориърс постигна четвъртата си поредна победа след домакински успех със 115:91 над Лос Анджелис Клипърс.

"Войните", които играха без контузения Стеф Къри и отсъстващия по лични причини Андрю Уигинс, изоставаха с 45:56 на полувремето. В третата четвърт обаче домакините сътвориха обрат след 42:16 в тяхна полза. Джордан Пул, който завърши мача с 34 точки, вкара 22 от тях именно в третия период. Клей Томпсън приключи с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 11 борби, а още 19 точки вкара и Джонатан Куминга от пейката.

За Клипърс Кауай Ленард реализира 21 точки, Ерик Гордън прибави 16, а центърът Мейсън Плъмли се отчете с 12 точки и 20 борби.