0

Българският посрещач Матей Казийски реализира 15 точки, с които бе най-резултатен за отбора на Милано, който отстъпи с 1:3 (25:20, 18:25, 13:25, 21:25) гейма при гостуването си на Перуджа в третия мач от полуфиналните плейофи в италианското волейболно първеенство. По този начин Перуджа поведе с 2:1 победи в серията и се доближи само на един успех от класиране за финала.

Тимът на Милано, който спечели втория мач преди броени дни, започна по-вдъхновено срещата и успяваше да притисне съперника си с отличен начален удар. В първия гейм гостите водеха с комфортна разлика през цялото време и го спечелиха с 25:20. Ролите се размениха в началото на втория гейм, когато сервисът на Перуджа, а с това и блокада на домакините заработиха отлично. Шампионите за 2018 година поведоха с 4:0 точки и до края на гейма увеличиха още разликата, за да изравнят резултата.

Решителният момент в срещата дойде в средата на третия гейм. При резултат 7:7 точки Перуджа направи серия от 12:2, с която си подсигури излизането напред. В четвъртия гейм ситуацията бе сходна, като този път Милано издържа до 15, когато Перуджа реализира седем точки срещу две за съперника си. За победителите най-резултатен с 24 точки бе Уасим бен Тара. С 16 завърши Камил Семенюк. За тима на Милано, освен Казийски, с двуцифрен актив приключиха Фере Регерс с 13 точки и Юки Ишикава с 10.

В другия полуфинал Монца се спаси от отпадане след победа над шампиона Трентино с 3:2 (24:26, 25:22, 27:25, 25:27, 15:13) като гост. С победата си Монца намали изоставането си в серията на 1:2. В срещите за разпределение на местата от пето до десето Лубе Чивитанова с Александър Николов загуби с 0:3 (18:25, 21:25, 23:25) гейма визитата си на Падуа. Българският национал започна като титуляр в първите два гейма и се отчете с 6 точки.