0

О тборът на Тренто, с българина Матей Казийски в състава си, загуби като домакин четвъртия мач от полуфиналните плейофи на мъжкото волейболно първенство на Италия.

Тренто отстъпи пред шампиона от миналия сезон Лубе Чивитанова с 1:3 (19:25, 29:27, 22:25, 22:25) след близо два часа игра.

Резултатът в серията е равен 2-2 победи, а решителната пета среща ще се играе на 27 април.

Матей Казийски изигра много силен мач тази вечер и завърши с 29 точки. Той имаше 63% успеваемост при атаките.

За Чивитанова с 20 точки се отличи Робертланди Симон.

В същото време капитанът на националния ни отбор по Цветан Соколов беше сред най-добрите за Динамо (Москва) при победата като гост на Факел (Новий Уренгой) с 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) за 73 минути във втория мач от квалификационния кръг за място на финалите в руското първенство.

Соколов реализира 13 точки за успеха, а Динамо спечели серията с 2-0 и се класира за финалната шестица на шампионата.

С 16 точки за Динамо завърши Ярослав Подлесних, а 15 записа Антон Семишев.

За Факел Владислав Бабкевич се отличи с 13 точки.

Финалната шестица на първенството ще се проведе от 5 до 10 май в Казан. Динамо Москва ще бъде в група "А" заедно със Зенит Казан и Белогорие Белгород, а в група "Б" са Локомотив Москва, Зенит Санкт Петербург, Динамо-Ленинградска област.